Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.
Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.
Životní pojištění - snad každému z nás již nějaký ten pojišťovací poradce doporučoval sjednat si životní pojištění. A velká část z nás si životní pojistku skutečně sjednala. Vysvětleme si tedy, k čemu je životní pojištění dobré a komu prospěje. Udělejte si srovnání, které je nejvýhodnější a nejlevnější.
Laicky řečeno je účelem životního pojištění ochránit rodinu před finanční katastrofou v případě úmrtí živitele rodiny. Je to drsné, ale řekněme si to na rovinu. Mladá rodina, kde manželka je s dětmi na mateřské, žije z jednoho platu. Kdyby se nedejbože s živitelem rodiny něco stalo, znamenalo by to nejen lidskou tragédii, ale v mnoha případech i finanční katastrofu pro rodinu.
A není třeba se asi široce rozepisovat o tom, že v případě takovéto rodinné tragédie je placení složenek naprosto marginálním problémem, na jehož řešení nebude mít nikdo náladu. Životní pojištění by mělo finančně zajistit rodinu pro takovéto případy. Ochránit životy a zdraví životní pojistka bohužel neumí, ale ochránit rodinné finance ano.
Jaké životní pojištění zvolit? Srovnejte si nabídku online.
V devadesátých letech nebylo moc na výběr a pojišťovny nabízely zejména takzvané kapitálové životní pojištění. Pojišťováci jej také nabízeli jako „životní pojištění se spořením“. Jeho výhoda spočívá v tom, že obvykle větší část peněz, které pojistník platí, neslouží k úhradě pojištění, nýbrž je kapitalizována. Tyto pojistky jsou navíc podporovány státem a do výše 12000 Kč ročně si lze o zaplacené pojistné snížit daňový základ. Podmínkou této státní daňové podpory je trvání pojištění do věku minimálně 60 let. V šedesáti letech si pojištěný může zhodnocený vklad vybrat. Nevýhodou tohoto pojištění se ukazuje být nízké zhodnocení na kapitálových trzích. Mnoho pojištěnců bylo z tohoto typu pojištění tak rozčarováno, že kapitálové životní pojištění zrušili a sjednali si jiné, či dokonce už vůbec žádné.
Nyní lze kapitálové životní pojištění též sjednat, ale už to rozhodně není jediná možnost. Nejrozšířenější možnosti jsou nyní dvě, a to investiční životní pojištění a rizikové životní pojištění.
Investiční životní pojištění je v lecčems podobné životnímu pojištění kapitálovému. U investičního životního pojištění je část prostředků investována do cenných papírů. Předpokládané zhodnocení je tedy vyšší, než u kapitálového životního pojištění. Vyšší je ale i riziko. I investiční životní pojištění je daňově zvýhodněno, stejně jako kapitálové. Srovnejte, které je nejvýhodnější.
Dle našeho názoru je rizikové životní pojištění nejvhodnější formou životní pojistky. Pojistník platí pouze za pojištění a nemíchá dohromady pojištění se spořením či s investováním. Měsíční pojistné je tak nižší, neboť není třeba pojišťovně posílat peníze, které by kapitalizovala či investovala. A pokud chce někdo ještě navíc investovat, nic mu nebrání vybrat si některý investiční fond či investovat na přímo do akcií. Každopádně oddělením pojištění od investování bude mít člověk mnohem lepší přehled o svých financích. Srovnejte si, které je nejlevnější.
Rovněž zdraví se dá pojistit. Zdravotní nabízí soukromé základní zdravotní pojištění, které vám poskytne při vaší nemoci finanční standard. Se zdravotním pojištěním se nemusí bát, že při své nemoci, bude váš plat velmi nízký. Základní pojištění poskytuje pojištění denních dávek při pracovní neschopnosti i pojištění denních dávek při pobytu v nemocnici. Neklidné dny nemoci tak budou pro vás přece jenom snazší a příjemnější.
Které životní pojištění je nejlevnější a nejvýhodnější? Srovnejte je online přes internet.
Bankovní a nebankovní půjčky
Finanční informace
Finanční poradenství
Investice a zhodnocení
Pojištění a připojištění
Přivýdělek z domova